Santykio tipai

Santykio tipai

views
24

Kadangi pastaruoju metu gaunasi analizuoti susidurti su santykio tema, tai išsigryninau kelis santykio tipus, modelius, scenarijus. Tai santykis nebūtinai tarp vyro ir moters. Tai aplamai santykis žmogus žmogui. Pavadinimų jiems neturiu, tai tiesiog numeruosiu. Pateiksiu tik kelis atėjusius į galvą. O jei pridėsite savo įžvelgtų tipų, bus galima juos pridėti į straipsnį.

Pirmas modelis

Aš atsivėriau tau, leidau sau pajausti priklausomybę nuo tavęs. Leidau, kad man reiktų tavęs. Todėl dabar esu/jaučiuosi pažeidžiamas/-a.

Antras modelis

Daugiau niekada nenoriu savęs tiek atverti. Nenoriu pajausti pažeidžiamumo ir nusivylimo, baimės patirti nusivylimą. Todėl save pasiliksiu sau ir kviečiu išlaikyti ribą.

Trečias modelis

Tu man patikai, aš siekiau tavęs, bet nebuvai emociškai pasiekiamas/-a. Vieną dieną nutiko taip, kad tu nusprendei leisti save pasiekti.

Kartu su mano siekimu ėjo ir pyktis, nevertingumo jausmas, kuris dabar išsilaisvino, tu leidai jam išsilaisvinti. Aš pasiekiau ir atšalau. Gavau ko norėjau, dabar liko pyktis, kad privertei mane negauti atsako.

Ketvirtas modelis

Tu man patinki, bet aš vis neįsipatoginu, bijau, skaudinu pats/-i save, suirztu, jaučiu nepilnavertiškumą. Priklausomybė daro mane nesaugiu/-e. O aš ir taip gyvenime nesijaučiu saugiai.

Penktas modelis

Aš palaikau draugystę su tavimi, nes žaviuosi tavimi, bet tuo pačiu ir nekenčiu tavęs, nes jaučiuosi žemiau už tave. Apima dviprasmiški jausmai. Ir verti mane džiaugtis esant tavo draugijoje ir pats/-i save nuvertinu tavo akivaizdoje.

Šeštas modelis

Skirtumai traukia. Aš siekiu būti tavo draugijoje. Ir jei tu mane priimsi, aš jausiuosi ne toks skirtingas. Tarsi mano trūkumai neatrodys tokie ryškus, nes tu mane priėmei.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(1)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts