Santykių pradžia. Kodėl pradžioje gerai? Paskui…

Santykių pradžia. Kodėl pradžioje gerai? Paskui…

views
38

Visi arba daugelis mes esamę bent kartą mezgę santykį. Ir santykių pradžia – ekstazė, tik va paskui kažkaip dažniausiai pašlija reikaliukai. Sako, kad atsiranda tada pripratimas, meilės galiojimo laikas trys metai……

Santykių pradžia. Kodėl pradžioje būna lafa?

“Na va čia tai jau tikrai mano žmogus”, dažnai sakome. “Jis mane supranta”, antriname. Žodžiu atitiko kirvis kotą arba atradome antrą pusę, kuri užpildo, arba minusą, kuris traukia. Bet kodėl kirvio kotas paskui išslysta? Užpildanti pusė pilna nepatogių trūkumų? Minuso trauka praranda magnetinę trauką? Nu užknisa!! Kodėl negali būti gerai visada?

Mokslininkai sako

Kad žmogus įsimylėjimo būsenoj kaip ant narkotikų. Jei tokioje pastoviai būtų, pasaulio ekonomika nusivažiuotų, nebūtų tvarkos. Visi būtų kaip apsirūkę. Negerai…. Juk reikia kažkam prisiimti atsakomybę ir eiti į darbą, efektyviai dirbti, prižiūrėti vaikus, šunis, statyti namus ir tiltus ir t.t.

Bet jaučiu, kad užtektų jog santykiai būtų bent padorūs: pagarba viens kitam, geranoriškumas, fizinė trauka, bendra veikla. Kur ir šie reikalai dingsta ir lieka tik pareiga ir pripratimas?

Geriausios pusės rodymas

Pradžioje nebezdi, neraugėji ir nesikeiki prie antros pusės. Nerodai savo nepasitenkinimo. Bijai savo kasdienes problemas įnešti į santykį, kad nepasirodyti nepatrauklus. Ne visai tikras vaizdas. What you see is not what you get 😉

Lūkesčių arsenalas

Kadangi norisi parodyti geriausią savo pusę, lūkesčiai yra laikomi už nugaros. Na panašiai kaip laikai čiūrą už nugaros ir lauki savo tinkamo momento.

Susižavėjimas ir suidealizavimas

Kadangi visi sudėtingi ir nemalonųs dalykai – laikomi atokiau nuo rožinio santykio, tai norom nenorom suidealizuoji kitą asmenį.

Mes, bjaurūs kiemo pacanai, turėdavom auksinę taisykle dėl panų. Dešimtų niekada nebūna, nes jos taip pat kakoja ir bezda 😀 Bet pametę galvą, pamiršdavom ir auksinę taisyklę.

Foto iš interneto

Poreikių tenkinimas

Kiekvienas turime visokių vidinių poreikių ir jei juos tenkina, tai mes juos jamam. O pradžioje juos tenkina, neatsižvelgiant ar pačiam patinka, nes norisi sužavėt.

Skirtingu lūkesčių projektavimas

Su sąlyga, kad realaus vaizdo nesimato, projektuojami ir skirtingi lūkesčiai. Plius dar kai kurie lūkesčiai slepiami už nugaros ir laukiam tinkamo momento juos parodyti. Todėl pradžioje sutariama dėl bendrų lūkesčių, į juos ir orientuojamasi. Nelabai vyksta komunikacija apie realius lūkesčius ir kiekvienas projektuoja juos sau atskirai.

Tikėjimasis geriausio ir visada

Jei jau tai mano žmogus, tai jokie vargai mums nebaisūs. Potekstė, kad jų kaip ir nebus. Tokiu atveju iškilę nesklandumai dedami į tamsų kambariuką, gal neišlįs. Kelionės, smagi veikla, stebinimai, geras seksas viską užlaikys tame kambariuke.

Kaita ir augimas

Tai kas buvo vakar, greičiausiai rytoj jau bus kažkiek kitaip. Jei pasaka per amžių amžius marinuojama kaip agurkai stiklainyje, tai greičiausiai nepavyks. Santykių pradžia buvo vienokios aplinkybės, o santykių tęsinys jau kitokios. Zigmukas buvo keramikas, o dabar atsirado galimybė būti kosmonautu. Keičiasi gyvenimo būdas, keičiasi mąstymas. Žodžiu nušaudė sloinikų dangteliai ir marinatas užrūgo.

Viskas turi vykti natūraliai

Santykio nepuoselėjimas, revizijos nedarymas, neaptarimas, nekalbėjimas ir galiausiai nemokėjimas vesti santykių, išsigazuoja kaip coca cola. Natūraliai.

Hormonų dozės

Kol gauni hormonų: oksitocino, dopamino, seratonino, tol darai daug, kad jų gauti. Kai dozės sumažėja dėl aukčiau paminėtų priežasčių, nebėra ko stengtis. Tada pyksti, kad jis/ji pasikeitė ir nebuvo toks koks buvo pradžioje ir nebeskatina hormonų išsiskirti.

Saves pamiršimas

Būna ir tokių atvejų, kai stengiesi dėl kito, kad pamiršti save. Galioja džuntelmenam, norintiems išmušti damas iš klumpių ir hyper globėjiškom moterim. Ir vieną dieną atsibundi nusiplūkęs kaip skruzdė darbininkė, galvoji, kad kažko čia trūksta. O gi savęs. Norėjai blemba būti super fainas ir geras.

Tikėjimasis, kad pasikeis

Legendinis! Tie patys mokslininkai sako, kad asmenybė susiformuoja iki 7 metų, paskui lieka tik efektai ir detalės. Plius dar ugdymas, gyvenimo būdas, aplinka, įsitikinimai, vertybės. Tad jei nukalei sexovą paną su gera šikna ir papais…. vien tik to greičiausiai neužteks. Tas pats ir “gerieji tėtušiai” (shugardaddy) su storom piniginėm. Suderinamumas…. verta iš pat pradžių atkreipti dėmesį.

Reziume

Tai va kiek čia reikalų! Ilgiau paieškojus rastume dar daugiau. Ir jei bent šiuos faktorius ignoruoji, tai galiausiai jie vis tiek atskleidžia realų vaizdą ir sugadina pasaką. O jei juos žinai, tai galbūt gali visą gyvenimą svaigintis mažomis pasakos dozėmis?! Na kaip buitinis alkoholizmas, kas vakara po vyno taurę. Ar geriau vienąkart, bet gerai nusiliuobt? Nors kai kurie ekspertai sako, kad santykis vis tiek užsimezga nevalingai. Per aistrą arba ryšį. Ir vis dėl to mylėčiaus be galvos, bet po sekso prisiminčiau šią bibliją 😉

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu