Senatvė

Senatvė

views
8

Nubudau šiandien ryte ir jaučiu kaip skauda petys, po sporto skauda čiurnos, kelias, blauzdos, kairė plaštaka. Jau kuris laikas į kairį šoną įsimetęs fantominis skausmas, veikiausiai psichosomatinis sutrikimas, nes pakeitus aplinką skausmo nebūna. Po tiek skaudančių vietų atėjo mintis “senatvė”. Ir iš lovos pradžioje lipi kaip medinis. Ir pasas ne 2000-ųjų gimimo. Ir bokse sporto draugai pratraukia per dantį ar vis dar gerai matau, gerai girdžiu ar širdis normaliai laiko? 😀 Žodžiu yra asociacijų, kurios iššaukia mintis apie eteinančią senatvę.

Apmąstymai

Darausi pusryčius, pjaustau avokadą su juoda duona, mintimis perbėgu vyresnius žmones, kuriuos žinau. Pagalvojau, kaip su amžiumi keičiasi jų gyvenimo būdas ir gimė ši mintis:

Senatvė – tai kai prarandame kūną, bet gauname patirtį.

Simonology

Ir po to sekė kiti pamąstymai. Kad senatvė ateina nepriklausomai ar norime ar ne ir jei per gyvenimą neįgyjame patirties, tai….. Tai prarandame kūną ir liekame su niekuo.

Kūnas

Kūnas fainai. Gražus, gerai tarnauja, nepabyrėjęs. Ir pagalvojau, kas gero tuomet iš tos senatvės, ką gero galima ten įžvelgti. Su šiuo klausimu ateina palyginimas. Kol būname jauni, gražūs, tai neriame į gyvenimą entuziastingai, su užsidegimu, atrodo kalnus nuversime. Bet pagyvenus neretai užbuksuojame, pasikerpa sparnai. Ir žiūrint per įdilės prizme, sėdi sau senukas, ramus, nesiblaškantis. Jis gerai pažįsta gyvenimą. Nebėga 100m per 13 sekundžių, bet bėgioja sau rytais ramiai maratoną. O jauni bėgame, neriame stačia galva, apsidaužome. Paskui taip maždaug nuo 27-tų gyvenimo metų vis pasigirsta “noriu ramybės”, “namelio prie ežero, Bali, Filipinuose…..”. O deduliauskas šypsosi, atrodo atradęs tą ramybę, kurios norime.

Reziume

Prarasdami kūną įgyjame kitų privalumų. Tad nelikime su niekuo žengdami į senatvę, kurioje reikia patirties, išminties. O geriausiai, tai rūpinkimės savo fiziniu kūnu, psichiniu kūnu ir kaupkime išmintį, kad nugyventi visą pilnavertį gyvenimą.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(0)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu