Sielos draugas

Sielos draugas

views
99

Mano kolega, draugas “Just FrienD” paleido savo FB svetainėje apklausą ar mes kiekvienas turime draugą su kuriuo galime kalbėtis apie slapčiausius dalykus. Draugą, kuriuo pasitikime labiausiai iš visų žmonių. Draugą, kuris pakelia netgi sunkias mūsų būsenas. Tai šįkart rašysiu apie emocinį ryšį tarp žmonių, tarp dviejų žmonių. Sielos draugas. Šis terminas mums turbūt geriausiai pasako apie ką eina kalba.

Sielos draugas

Daugeliui, o gal ir kiekvienam žmogui kasdienybėje reikia kažkam pasipasakoti. Pasipasakoti šiaip ir būti išklausytam yra gerai, pakankamai gerai. Pasipasakoti kažkam ir jausti, kad suprato….yra geriau nei gerai. Vienas, du, trys, keturi, gal kažkam ir daugiau, tokių pajautimų ir bam, tas supratėjas tampa labai artimas. Sielos draugas. Susidaro įspūdis, kad jis jaučia ką kalbi. Tu sakai ir jis atsako tokia fraze, kuri kaip pirštu į akį. Atrodo, kad pabaigė tavo sakinį, mintį. Tai jausmo reikalas. Tokiam žmogui norisi atsiverti, išlieti savo sielą. O kaip žinome sieloje daug visko, tuo pačiu ir nesuprasto. Nešiojiesi tuos nesuprastus dalykus su savimi ir štai atsiranda tas kuris supranta. Koks atradimas! Koks palengvėjimas!

Emocinis ryšys

Daug apie šį paslaptingą reiškinį neišmanau, nes emocija tai bezdalas ore: yra, bet nematomas, yra, bet neapčiuopiamas, nežinai kur jo pradžia, kur pabaiga, o poveikį tai turi. Net aiškios cheminės formulės emocija neturi, yra tik hormonai, kurie siejami su emocija. Kažkoks reiškinys, kuris susiformavo ir mus veikia, bet mūsų pasaulio dimensijose tik įvardijamas, bet nepaaiškinamas.

Taigi, kai kitas žmogus tavyje pažadina šį malonų artumo reiškinį, pradeda megztis emociniai ryšiai. Čia ir prasideda fejerverkai. Ir jei prisieina, kad reikia po tokios draugystės išpainioti ir suprasti kas ir kaip, tai gaunasi variklio remontas per duslintuvą. Darai, remontuoji, bet darai tai apgraibom, tiksliai nežinodamas ar gerai darai. Pajautos ir daugybės bandymų reikalas. Taip kaip susiformavo, neaišku kaip.

Megztinis

Kai pradeda megztis emociniai ryšiai irgi neaišku kur jie užsimezga. Kažkur išorėje? Jūsų galvoje? Ar kažkokia dalis pas tave ir kita dalis pas sielos draugą? Nes gi sako: “jis išsinešė dalelę manes”. Galima suprast dalelę emocinio bendro ryšio, ar dalelę tavo emocijų. Kaip ir sakiau, emocijos keistas dalykas, nesuprasi kur jų ribos. O žmonės nejaukiai jaučiasi dalykuose, kurie yra neaiškūs. Ir emociniam ryšyje yra nejaukumo elementų. Kai negali suprast, negali ir kontroliuot. Kai negali kontroliuot, tai negali arba sunkiai gali pakreipt pagal save. Kai negali pakreipt pagal save, tai nesi tikras ar visada gausi to ryšio teikiamų malonumų. Atsiranda kitas terminas “saugus emocinis ryšys“. Ir sielos draugas tokį ryšį suteikia. Sielos draugas įrodo savo patikimumą nebandydamas įrodyt.

Įrodymas neįrodant

Tokiam draugui rūpi. Jam pačiam įdomu leisti laiką su jumis. Toks draugas jūsų akimis yra patikimas, kad nedings kaip rūkas ryte. Jis pastovus. Jis pataiko į temą. Jis duoda. Jis ir priima. Jis kaip ir jūs stengiasi nesužeisti. Jam rūpi nesužeisti, todėl jis mokosi apie jus. O jūs jam atsiveriate. Ir jam įdomu mokytis apie jus, o jūms įdomu mokytis apie jį. Kuriasi kažkas labai neaiškaus, nekonkretaus, bet gero klimato, tinkamo tarpti draugystei. Tinkama dirva Mažojo princo rožei augti.

Besimokydamas apie jus, sielos draugas atranda ir savybių, kurios jam nepriimtinos, tačiau jis sugeba jas suvirškinti kartu su daugeliu priimtinų savybių. Kaip ir jūs suvirškinat jo. Tai ko jis nesuvirškina, užkliūna, jis pasisako apie tai. Bet tai paliekam jums. Palieka jums su atviromis durimis paklausti jei kada užeis noras padaryti tą aspektą suvirškinamu. Vyksta kažkoks suderinamumas.

Draugo puoselėjimas

Daug kas mėgsta natūralius dalykus: kiaušinius iš kaimo, daržoves iš ūkininko, savaime vykstančius santykius, pasileidimą likimo srove per gyvenimą. Taip ir su sielos draugu. Viskas turėtų vykti natūraliai, ane?

Na klausimas kaip čia viskas vyksta natūraliai (be pastangų). Mes gi negyvename vakuume. Jūs ir patys iš vidaus nesate vakuumas. Tiek draugą, tiek jus įtakoja aplinka, gyvenimo raida. Jei kažkada važinėjot su Žiguliu, tai dabar su juo lekiat tik dėl pontų, dėl prikolo, dėl įmidžo. O sielos draugas tai ne dėl pontų, ane? Čia pagalvojimui apie natūralius dalykus ir sielos draugystės puoselėjimą 😉

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu