Spalvinimo terapija. Perkėlimas iš vidaus ant popieriaus.

Spalvinimo terapija. Perkėlimas iš vidaus ant popieriaus.

views
1

Truputis teorijos

Spalvinant spalvos lyg ir tapatinasi su vidinėmis būsenomis ir persikelia ant popieriaus. Pieštukas tampa įrankiu, kuris išlieja vidine būseną iš taves ir ją apipavidalina taip kad akys galėtų pamatyti. Berods 80% informacijos žmogus įsisavina per regą. Todėl spalvinimas, piešimas (vizualizavinimas), nežodiškai padeda atvaizduoti jauseną. Žiūrint į darbo rezultatą akimis, įsisavina ir atliepia vidinę būseną. Atliepus vidinį signalą, jis aprimsta arba nurimsta, atlieka savo funkciją pranešti ir užgesta.

Išmestas iš lizdo

Vakar, šiandien pasijutau išmestas iš lizdo, pasikėlė jausmas iš vaikystės. Kad pabūti tame jausme, įsisavinti jį ir suprasti iš ko jis kylą, puikiai tinka spalvinimo terapija. Pieštuku iškelsiu viską ant balto popieriaus ir aiškiai pamatysiu iš ko susideda ta jausena. Pasileidžiu savo grojaraštį, ritminga kaip šilta srovė muzika puikiai tinka nutekinti informaciją iš vidaus į popierių. Vizualizacijos, personifikavimas – efektyvus įrankis įprasminti nežodinius, nevaizdinius vidinius procesus.

Terapijos poveikis

Kyla įvairūs jausmai (liūdesys, nesaugumas, savigaila, gležnumas, verksmingumas), maišau spalvas. Ant popieriaus išsilieja viskas, kas “nedera” suaugusiam vyrui pagal normas sociume. Raudoni plaukai – maišto išraiška. Greičiausiai nuolatinio slopinimo iš aplinkos proveržis. Dabar galiu tai realizuoti niekieno nevaržomas ir elgtis kaip noriu. Juk kasdienybėje tiek ribojimų kuriuos privalu sekti. Žydros lūpos. Bet taip irgi nebūną. Čia taip pat tikriausiai protestas “darysiu kaip noriu”. Juk tikriausiai dėl to mane išmetė iš lizdo, nes drįsau daryti kaip noriu.

Protestas

Spalvinu akį rėžiančiomis spalvomis ir neramu dėl savo protesto. Iš čia tas nesaugumo jausmas. Dėl to apima gležnumas, verksmingumas. Iš to seka, pagal programą, savigaila dėl susidariusios situacijos. Seka ir liūdesys, jog dėl to koks esu, buvau permestas per bortą. Jaučiuosi kaip nuskriaustas vaikas. Spalvinimas puikiai tikdavo vaikystėje nepalikti susidariusio emocinio krūvio, puikiai tinka ir suaugusiam. Prie viso to prisideda sąmoningas suvokimas, kuom naudingas spalvinimas ir kas ir kodėl vyksta. Išmesto iš lizdo jausena pastebėta (rado tą, kuriam rūpi. MAN), išlieta ant popieriaus (nukrovimas) ir supratingai mano vidinio suaugusiojo atliepta (sąjungininko turėjimo jausmas. Saugiau ir drąsiau būti savimi).

Tokia ta spalvinimo terapija.

Susiję Simonology straipsniai:

Rekomenduojami straipsniai:

Spalvinant skambėjo: DakhaBrakha – Baby ir Lenny Kravitz – Low

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu