Sunkios emocijos: pyktis, baimė, liudesys. Kaip su jomis elgtis ?

Sunkios emocijos: pyktis, baimė, liudesys. Kaip su jomis elgtis ?

views
13

Kai sako nevenk liūdesio, priimk liūdesį, išjausk jį, išgyvenk. Nu b**t kokia nesąmonė tai skamba liūdesio metu. Kas sveiku protu norėtų patirti nemalonumą? Mes juk visi siekiame malonumo. Sunkios emocijos užknisa, vargina, trukdo, trukdo blaiviai mąstyti, dirbti, siekti savo tikslų. Tiek psichologinių patarimų, medžiagos, straipsnių, technikų, kaip išvengti, palengvinti, priimti, pergyventi sunkias emocijas. O čia, maždaug, susitaikyk su tuo.

Taip, gal po visko, kai nėra tos nemalonios būsenos ir galima, būnant saugioje zonoje, teigti, kad sunkias emocijas reikia priimti kaip natūralią būseną ir kad tai praeis. Bet šiuo metu, kai JOS ( sunkios emocijos ) mane slegia, liūdina, gadina nuotaiką, aš nekentėsiu, noriu tiesiog pabėgti, išvengti JŲ. Na arba galima būti samurajumi, Kinijos dzin, t.y dzen vienuoliu ir kęsti tas emocijas. Tipo įsivaizduok, kad esi nepajudinamas kaip kalnas,o emocijos tai kaip debesys, tai tamsūs, tai šviesūs. Neatlieptos emocijos paskui “supūliuoja” grįžta, susidaro blokai….. Blogų emocijų metu man pofig, kas bus ateity. Duokit tą stebuklingą piliulę. Ir kol neišrasit būdo kaip gyventi NORMALIAI, savo technikas pasilikit sau.

Ir iš kitos pusės, kaip gera, kai gali sau leisti taip išsisakyti, išsidrabstyti, “išsitaškyti” apie tai, kas tave skaudina, pykdo, liūdina, apkrauna. Išreikšti savo pyktį, savo liūdesį, savo baimę, savo nuomonę. Ir pripažinti sau, kad tikrai, tai kas tau nutinka yra sunku, liūdna, skaudu, pikta….. Ir kad visiškai suprantama, jog tu to vengi, nenori patirti vėl ir vėl.

Ir tada pasidaro lengviau…….Lengviau tai pernešti, kai jautiesi suprastas, save mylintis, save puoselėjantis, saves palaikomas. Pamąstykim apie tai 🙂

P.S. Kai bus liūdna, prisimink, kad Simonology pasidalino straipsniu apie sunkias emocijas ir būdais kaip susigyventi su jomis.

Susiję Simonology straipsniai:

Kiti šaltiniai:

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu