Tobulos antros pusės paieškos

Tobulos antros pusės paieškos

views
32

Gyvenimo stebėjimai, patirtis ir savianalizės rodo, kad mes ieškome tobulos antros pusės. Ar tai blogas noras? Sakyčiau tai kilnus noras. Išsirinkti taip atsakingai, kad nereiktų blaškytis ir nuo pasirinkimo dienos visada būtų gera. Juk susipažinimai, nusivylimai, susimetimai ir skyrybos – toks erzinantis, liūdinantis, skausmingas, apkraunantis dalykas. Ir keista, bet pabuvus kartu kai kurie ar net daugelis pagalvoja, kad tai ne visai ta tobula antra pusė. Kiti nusprendžia, kad pakankamai tobula ir lieka kartu. Dar kiti nusprendžia, kad geriau neras ir lieka kartu. Treti nemato kito pasirinkimo kaip būti kartu. Ketvirti skiriasi ir ieško iš naujo. Bet ne apie tai. Tema apie tai kas nutinka, kai ieškome kuo tobulesnio.

Susirašinėjimas su pažįstama

Netikėtai vieną vakarą parašė pažįstama iš Psichologijos akademijos. Pasirašinėjom bendrai ir paskui tema pakrypo apie santykį. Ta tema man atvėrė kitą dimensiją. Kodėl kitą dimensiją? Kol mes esame užimti kažkuriuo tikslu, tai jame ir gyvename, tikrąja žodžio prasme gyvename. Mūsų mąstymas, požiūris, gyvenimo būdas prie to prisitaiko. Ir kartais mes užsikabiname už kitos dimensijos, kuri parodo kitokį priėjimą prie tikslo. Bet tam reikia kito požiūrio, kito mąstymo, šiek tiek kitokio gyvenimo būdo. Taigi tobulos antros pusės paieškos yra vienokia dimensija. Tobulos antros pusės ieškotojai priima tam tikras žaidimo taisykles.

Tobulos antros pusės “žaidimo” taisyklės

Noras surasti tobulą antrą pusę kaip ir mininėjau yra, mano manymu, kilnus noras. Tačiau ką man atidengė pokalbis su kolege iš psi akademijos, tai kad pažintis, santykio užmezgimas yra daug šiltesnis, žaismingesnis, lengvesnis, nuotykingesnis “žaidimas”. Ir kai mes esame griežtame, sudėtingame, reikliame, kategorizuojančiame tobulos antros pusės žaidime, lengvas santykio užmezgimo “žaidimas” neužsikuria. Paradoksas – pradėti nuo malonumo ir pereiti prie rimtų dalykų. Bet juk mes taip jau darėme!!! Suradome, skyrėmės, vėl suradome ir vėl skyrėmės. Daugiau jokių lengvabūdiškų pasirinkimų! Daugiau jokių neatsakingų lūkesčių! Daugiau jokio lengvabūdiško atsidavimo! Pereiname prie atsakingo rėžimo, tobulos antros pusės analizės ir pasirinkimo.

Kodėl nepavyksta?

Nesakyčiau, kad visiškai nepavyksta. Yra tekę girdėti porų, kurie sako, kad pradžioje buvo šiaip, o paskui jau užgimė drugeliai. Net ir protingos knygos rašo, kad tikra meilė užauginama. Tai kodėl kai kuriems ar net daugeliui nepavyksta?

Manyčiau todėl, kad kai kurie mes į brandžią meilę vis tiek einame su noru gauti drugelius iš karto. Taip mes suprantame santykį. Bet taikydami tobulybės reikalavimo sunkų sąrašą niekaip nepatiriam drugelių. Kažkas vis neatitinka, kažkas vis kliudo įsipatogint. O kliudo prieštara. Sudėtingas lūkesčių sąrašas ir lengvabūdiškumo poreikis. Per gyvenimą prisikaupia tiek kriterijų, kad niekaip su savo sunkiu bagažu neįtelpam į karuseles. Gal ir įtelpam, bet jos neišsisiūbuoja.

O kas tada?

Tada galbūt pavargstam ir metam bagažą į šoną. Ir palengvėjus, be lūkesčių, netyčia kažką prisileidžiam. Šiaip, lengvai, neįpareigojančiai. Tada pirma patiriam malonumą kažkokios bendros veiklos, gal per rožinius akinius atrodo, kad požiūriai, poreikiai, mąstymas, kryptis sutampa ir vuolia, atsiranda emocinis ryšys. Emocinis ryšys, kuris gludina kampus. Gludina kampus iki tol kol pajėgia, nes pamažu į eterį ateina sunkus, sudėtingas tobulybės lūkesčių sąrašas. Ir gerai jei emocijų tiek, kad neatitikimai paskęsta. Ir gerai, kad iki tol kol tobulybės sąrašas perims valdžią, lengvabūdiškumo anestetikai padėjo priimti, apsiprasti su “trūkumais”. O jei ne, tai arba gyvenam kartu, nes pakankamai gerai. Gyvenam kartu, nes geriau nebus. Gyvenam kartu, nes netinkamas amžius ieškoti iš naujo…… Arba skiriamės ir ieškom iš naujo.

Tai kaip elgtis?

Kaip būti lengvabūdiškam ir tuo pačiu metu atsakingam? Kaip užsimauti batą ir tuo pačiu būti be bato? O gal tada bandyti tą variantą tiesiog būti kartu ir gal per kelis metus užgims meilė? Blin, visur loterija, o laiko tai nėra!

Atsakymas kažkur tarp šių keturių kampų: langvabūdiškumo, atsakingumo, rizikos ir laiko. Kažkiek drąsos leisti pasireikšti lengvabūdiškumui. Kažkiek drąsos surizikuoti. Kažkiek drąsos paaukoti laiko. Kažkiek proto įvertinti kiek rizikuoti, skirti laiko ir leisti elgtis lengvabūdiškai. Kažkiek drausmės ir atsakomybės pažiūrėti į situaciją rimtai. Kažkiek……….

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(1)
  • 😥(0)
  • 😀(1)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts