Užburtas ratas. Kai užstringame savyje.

Užburtas ratas. Kai užstringame savyje.

views
17

Užburtas ratas. Kartais atrodo, kad įstrigome savyje, o bandant pajudėti ar kažką keisti….Tiesiog nėra variantų. Išbandyti visi variantai. Ne visi tikriausiai, bet visi žinomi, kurie ateina į galvą. Reikia pokyčio, reikia kažkur pasistūmėti. Tačiau naujos mintys visai neskuba.

Kaip išeiti iš ciklo?

Parduoti kaip vienuolis pardavė Ferrari ir pasitraukti į asketiškumą? O jei neturi Ferrari? Tuomet keisti veiklą? Kryptį? O gal pakeliaut po pasaulį ir prasiblaškyt, įgyt naujų minčių, patirčių, išeiti iš užburto rato? Labai sunku, o gal net paradoksas kai reikia išeit iš savo ribų, bet nežinai kaip, nes pasiekei savo ribas. O jei laikinai atsitrauksi, grįžęs atsidursi ten pat ar bus kitaip? Turbūt su tokiom ir panašiom mintim susiduria žmogus užstrigęs cikle. Kaip nutraukti ciklą?

Sukrėtimas

Užstrigęs cikle žmogus praranda motyvaciją. Galbūt atsiranda apatija? Galbūt tai galima pavadinti rūūūūtina iš didžiosios R? Jis tarsi užmiega, pavirsta zombiu. Mintys nebėra aštrios. Apleidžia jėgos.

Šokas!!!! Šokas turėtų gerai išjudinti, sukrėsti, supurtyti, priversti viduje kažką persistumti. Priverstų pergalvoti vertybes, poreikius. Atsirastų pokytis. Pasikeistų kryptis. Tik klausimas. Supurtyti save pačiam? Laukti gyvenimo steigmenų? Ar ieškoti tų steigmenų pačiam?

Tai adekvatus būdas išsivaduoti iš užburto rato? Veikiausiai tai priklauso nuo jame esančio žmogaus. Priklauso kaip labai jis nori pokyčio.

Kontrolės paleidimas

Atsiduoti gyvenimui, nes jis viską sustato į savas vėžias? Bus kaip turėjo būti? Hmmm. O kaip neperlenkti lazdos? Juk sustatyt gali ne visai taip kaip reikia? O gali net pabloginti situaciją. Manau, protinga būtų improvizacija. Tikrinimas. Paleidimas kažkuriam laikui ir stebėjimas kas vyksta. Arba kai kurių sričių paleidimas ir taip pat stebėjimas kas vyksta. O galbūt paleisti viską, kad patirti sukrėtimą? Improvizacija, ji suteikia gyvybės.

Krypties pakeitimas

Pasakysiu labai pažodžiui. Maršruto pakeitimas. Net paprastas kelionės į darbą maršruto pakeitimas skatina smegenis mąstyti kitaip. Daugelį mažų dalykų kasdienybėje galima pakeisti. Rašyti kaire ranka jei rašei dešine. Tam tikrus dienos ritualus perkelti į kitą laiką, perstumdyti. Susikeisti buitinėm pareigom. Apsipirkti kitoje parduotuvėje. Gal net užsidėti batus ant skirtingų kojų, kad protui būtų neatitikmenų ir mažų trikdžių. Kitoks elgesys, kitoks ciklas.

Seni praminti keliai

Taip, tai vėl galima taikyti pažodžiui. Grįžimas į senus, nebenaudojamus maršrutus skatina smegenis prisiminti senus įpročius. Atsikurs buvę pojūčiai, suvokimai. Gal išryškės kažkokios dabar nepastebimos, bet anksčiau pastebėtos detalės. Galbūt dabartis pasilygins su praeitimi ir per skirtumus pamatysime ką užgožė užburtas ratas. Galbūt prisiminsite tai kas netiko praeityje, bet pasirodo puikiai tiks dabar. Lengva smegenų mankštelė, nieko naujo, bet tuo pačiu ir naujo dabartyje, dabartinėje situacijoje.

Laukimas

Laukimas taip pat yra vienas iš variantų. Laukimas ir stebėjimas iš šono. Nes kai užsisukame savyje, sunku matyti rezultatą. Sunku matyti statinį, kurį pastatėme. O belaukiant prabėgantis laikas prasklaido darbo dulkes ir pasimato ko nesimatė.

Pabaigai

Taigi, gyvenimas turi kuom nustebinti. Gyvenimas turi daug požiūrio kampų. Gyvenimas vyskta ir dabartyje ir praeityje ir ateityje. Išėjimas iš užburto rato – pokytis rutinoje.

Kokius jausmus sukėlė šis straipsnis?
  • 😍(0)
  • 🤮(0)
  • 💣(0)
  • 🌶️(1)
  • 😥(0)
  • 😀(0)
  • 😠(0)

Parašykite komentarą

Related Posts

Close Menu