You are currently viewing Kodėl vyrai nesidomi psichologija?

Kodėl vyrai nesidomi psichologija?

views
37

Atsakymas – trumpas. Ir straipsnis turėtų būti trumpas. Tai “bobų” nesąmonės.

Vis dėl to vyrai domisi psichologija, viena jos kryptimi ir netgi labai aktyviai. Likusias dalis jie išmokyti ignoruoti ir nepripažinti.

Ir kokia ta VIENA dalis?

Tai galios psichologija. Būti stipriu, nepažeidžiamu, bebaimiu ir dar lyderiu. Kas suteikia tos galios? Bapkės, kačelkė, raumenys, statusas darbe, visuomenėje. Kai kam kovinis sportas, bet ten dafiga sunku. Pažintys. Automobilis. Yra toks geras rusiškas anekdotas:

Atvažiuoja vakarų žurnalistai į Rusijos kaimą, stebi gyvenimą. Žiūri, kad visos moterys dirba, pluša, o vyrai guli ant šieno ir nieko neveikia. Žurnalistai klausia:

– Klausykit, kodėl pas jus tik moterys dirba? Vyrai atsako:

  • O jei ryt karas? Reikia būt pailsėjus.

Moralas ir kilmė

Moralas yra toks, kad atidžiau pažvelgus į istorijos liniją, berniukas visąlaik buvo ruošiamas būti kariu. O geriausi kariai – bebaimiai, bejausmiai, stiprūs fiziškai herojai.

Kiek pamenu save, tai iki kokių penkerių buvau normalus lygiateisis Homo sapiens. Paskui pas mane atsirado sąmonė ir ją pradėjo pasiekti nesąmoningas aplinkos ugdymas “tu vyras ir vyrai elgiasi taip….” (buvo ir kitų niuansų). Greitai įsikirtau reikalą ir darželyje išpy***dinau visus berniukus, tapau kiečiausias. Paskui tai persikėlė į mokyklą ir atpy****dinau visus klasiokus, kuriuos reikėjo. Tada persimečiau į paralelines klases ir iš kokių 60ies antrokų, neatkapojau tik vieno. Teko pripažinti, kad jis kietesnis.

Su neatkapotuoju suvienijom jėgas ir pradėjom kilti karjeros laiptais aukštyn, pyz****dami trečiokus ir ketvirtokus. Žodžiu, 9oje klasėje, kai pramėtė rajono chuliganus iš mokyklos, pyz***dint nebeliko ką, nebent koks naujokas ateidavo. Buvo mūsų koks dešimt, kurie tarpusavy nesikaldavo, nes buvo tiesiog per daug reikalų arba “stogas”. Tikriausiai nebūdavo savaitės, kad nesimuščiau kol užlipau į vyrų Olimpą.

Mission accomplished

Jėga, mission accomplished, aš Olimpe. Bet blemba, visada turėjau vieną didelį priešą, kuris nuolat tikrindavo mane ir kurio vyrui negalima turėti. BAIMĘ. Bijai bijoti ir dar gėdyjiesi. Guostis nebegalima. Ta teisė buvo atimta kokių penkerių ar ketverių, kad nebūtum mižnius. Verkti irgi negalima, nes vyrai neverkia. Liūdėjimas irgi tik silpniems. Švelnumas ir užuojauta = pydaras / gaidys. Linksmumas….. tik toks kai pi***davoji kitą, kad nepasirodyt per daug minkštam ir autoriteto palaikymui.

Mergaitės

Joms bl**t tai viskas galima: bijoti, verkti, būti nedrąsiai, liūdėti, guostis, gauti meilės ir švelnumo. Mums to negalima jei nenori būti nurašytas į mižnius ir gaidžius.

Taip ir nesusipažinom su tom emocijom ir tuo “bobišku” reikalu psichologija. Už tai gerai susipažinom su pykčiu, alkoholiu, cizom, kaifu, jei pavykdavo seksu, nuolatiniais kompiuteriniais žaidimais jei buvai nuleistas į mižnius. Kas buvo labiau išprusę tai – su verslu, politika.

Tai va, vieną emociją mums kultivuoti galima drąsiai. Nors realiai ir čia mus apribojo vakarų kultūra. Smurtas ir agresija – nepageidaujami dalykai visuomenėje. Net patyčių mokyklose nebegalima..

Kas gaunasi?

Tai apie kokią savianalizę ir psichologija čia domėtis? Yra vienas kario kelias, paremtas pykčiu ir slopinimu ir daug pagalbininkų išveikti emocijoms: alko, kaifas, cizos, darboholizmas, pornuškė.

Zdarova insultas, zdarova infarktas. Kas gero kepenų ceroze? Gal kam ir prostatos vėžys nuo per didelio vyriškumo. Emocijos kaip upė, randa į kokį organą prasigriaužti.

Ir dar sako, jog visos ligos tik nuo nervų. O iš kur tie nervai? Nuo įtampos. O iš kur ta įtampa? Na kai bijai bijoti, bijai, kad gėdysies, bijai netapti gaidžiu, bijai liudėti ir netapti mižnium, tai visur galekas baimė. O baimė tai įtampa + slopinamos emocijos kaupiasi ir darosi įtampa.

Tiek žinių. Nuskambejo kaip bobutės arba mamytės moralas. Ir vapše, kiekvienas vyras yra savo likimo kalvis, jis pats sprendžia kaip jam gyventi. Nereikia čia paaiškinimų!

Susiję Simonology straipsniai:

Rekomenduojama knyga:

Rekomenduojami straipsniai:

Straipsnio muzika: Zack Hemsey – “Vengeance”

Kaip vertinate šį straipsnį?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždę!

No votes so far! Be the first to rate this post.

This Post Has One Comment

  1. Danielius

    Kaip pažįstama 🙂 Aš buvau toj kitoj pusėj – kuris video žaidimus grajina po 12 valandų per parą :V

Parašykite komentarą

Related Posts